Soundtrack Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia

Soundtrack Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia

Autorem soundtracku do filmu Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia jest Howard Shore. Howard Shore skomponował muzykę do filmu, sam ją wyreżyserował i poprowadził. Jak się później okaże na przestrzeni lat dla Froda był to początek podróży jego życia natomiast dla Howarda początek wspaniałej wieloletniej współpracy z Peterem Jacksonem…

Bądźmy jednak uczciwi i nie zapominajmy o tym, że w tworzenie soundtracku ogromny wkład miał też zespół ENYA, który wykonał takie utwory jak The Council Of Elrond oraz May It Be, które omówię w kolejnych wpisach. Łącznie Soundtrack Drużyna Pierścienia składa się z 18 utworów rozłożonych na jednej płycie… Tolkienologia

TytułLord Of The Rings The Fellowship Of The Ring
Premiera2001
ProducentWarner Music Group
DystrybutorWarner Music Poland
WykonawcaVarious Artists

Soundtrack Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia – Pełny spis utworów:

CD 1

 1. The Prophecy
 2. Concerning Hobbits
 3. The Shadow Of The Past
 4. {The Treason Of Isengard}
 5. The Black Rider
 6. At The Sign Of The Prancing Pony
 7. A Knife In The Dark
 8. Flight To The Ford
 9. Many Meetings
 10. The Council Of Elrond
 11. The Ring Goes South
 12. A Journey In The Dark
 13. The Bridge Of Khazad Dum
 14. Lothlorien
 15. The Great River
 16. Amon Hen
 17. The Breaking Of The Fellowship
 18. May It Be

Czy warto kupić akurat to wydanie?

Szczerze mówiąc od soundtracku w zasadzie niewiele się wymaga więc ciężko tutaj napisać jakiś obszerniejszy opis no ale spróbujmy. Po pierwsze zacznijmy od ceny. Za płytę zapłaciłam 29.99 zł. Muszę przyznać, że to niewiele więc mamy tutaj pierwszy plus. Dodatkowo warto podkreślić, że nie kupiłam tej płyty na żadnej promocji, czyli gdyby, polować na okazje można było zapewne ją kupić jeszcze taniej. Po drugie jakość opakowania. Na tej płycie nie widnieje popularny napis zagraniczna płyta-polska cena. Wydawać się mogło, że nie jest to jakaś duża różnica, a jednak. Jakość plastiku, z jakiego zostało wykonane opakowanie jest dużo lepsza. W przypadku tej płyty dawno już kupionej do tej pory jak na twarzy Galadrieli nie zauważyłam znaku czasu, a to ogromny plus. Mamy tutaj do czynienia z jedną z tych płyt, w której dodatki zaskakują. W książeczce, która jednocześnie jest okładką płyty znajdziemy spis twórców, podziękowania i blah blah o prawach autorskich. Dodatkowo znajdziemy tam teksty utworów takich jak 'Lament for Gandalf’ , 'In Dreams’, 'May It Be’ , 'Aniron’, 'The Prophecy’ w dwóch wersjach oryginalnej (Quenya/Sindarin) i przetłumaczonej na angielski. Jakby, tego było mało mamy tutaj też krótki opis procesu tworzenia Soundtracku. Dodatkowo wszystko urozmaicają ilustracje. Na płycie widnieje tekst ORGINAL MOTION PICTURE SOUNDTRACK i w tym przypadku można rzec, że nie rzucono słów na wiatr. Jak najbardziej polecam, chociaż na przestrzeni lat nauczyłam się, że akurat w przypadku soundtracków to nie warto kupować nie rozszerzonych wersji.

Subskrybuj!

Czy wiesz, że nie subskrybując Middle-Earth Geek masz dostęp TYLKO do tych artykułów, które zostały udostępnione za darmo? Subskrybenci zaś mają od ręki dostęp do ponad 150 artykułów PREMIUM. A ponadto możliwość zamawiania artykułów na wybrany temat i dostęp do prywatnej grupy Rodziny Middle-Earth Geeków i Biblioteki Middle-Earth Geeka w której znajdziesz filmy i soundtracki do pobrania.

A to wszystko za jedyne 00,99 GBP

Subskrybując Middle-Earth Geek nie tylko okazujesz mi swoje wsparcie, ale i masz realny wkład w rozwój strony. Tak więc nie czekaj wejdź na FACEBOOK zasubskrybuj i otrzymaj swój Kod Subskrybenta już dziś!

Translate »